המודל שלנו להשקעה

המודל שלנו

סורו יזמות והשקעות נדל"ן מתמחה בניהול פיננסי של פרויקטים נדל"ניים למגורים בישראל.

באופן כללי הצלחה של פרויקט נדל"ן תלויה בשני מרכיבים עיקריים:

– הצד התפעוליביצועי של הפרויקט

– והצד הפיננסי של הפרויקט

לכל אחד מן הצדדים במשוואה יש אתגרים רבים בדרך להצלחה, אך האתגר העיקרי הוא סנכרון מושלם שבלעדיו אין שום סיכוי שהפרויקט יגיע לסיומו המיוחל.

היתרונות העיקריים של השקעות בשוק הנדל"ן בישראל:

 • היצע שמתקשה להדביק את הביקוש
 • אוכלוסייה שגדלה בקצב גבוה (ייחודי לישראל מבין המדינות המערביות)
 • שוק יציב שאינו סובל מתנודתיות קיצונית לאורך השנים
 • צמיחה מתמדת של ערך הנכסים

בתוך המסגרת הזאת, יתרונה הגדול ביותר של סורו הוא היכרות מעמיקה עם שני צידי המשוואה ובחירה בניהול הצד הפיננסי של הפרויקט.

רוב רובם של הגופים הפיננסיים בשוק הנדל"ן הם גופי מימון או השקעות שיודעים לנתח פרויקטים אך ורק באמצעות אקסלים וטבלאות רגישות של ההשקעה בהתבסס על שני מרכיבים עיקרייםהראשון הוא המוניטין של היזם או הקבלן המבצע, והשני הוא מספרי אצבע גנריים כגון עלות הבנייה למטר ועלות המכירה למטר בהתאם לאזור.

כל זה עובד נהדר עד שמשהו משתבש, וזה קורה הרבה יותר ממה שנוטים לחשוב. הסיבות שבגללן הדברים משתבשים רבות ומגוונות, אך החשובה שבהן היא שפרויקט נדל"ן הוא הכול חוץ מגנרי, וברוב המקרים אין שום דמיון בין פרויקט אחד למשנהו. גם אם לפעמים מבחוץ הדברים נראים דומים, מניסיוננו רב השנים אנחנו יודעים שבכל פרויקט יש אתגרים אחרים שמשפיעים באופן ישיר הן על עלויות הביצוע שלו והן על התקבולים שהוא צפוי להכניס, וברוב המקרים טבלאות האקסל והמצגות אינן משקפות זאת.

בעקבות זאת יצרנו מודל עבודה המבוסס על שותפות מלאה בינינו ובין הגורמים המבצעים. במסגרת זו אנחנו שותפים מלאים ואקטיביים בכל שלבי הפרויקט, ויש לנו שליטה, השפעה, בקרה ופיקוח על כל התהליכים המקצועייםתפעוליים שלו, החל מהתכנון והביורוקרטיה דרך ניהול הביצוע וכלה בטיפול ברוכשים, בדק ואחריות.

כך אנחנו ממזערים את הסיכונים בפרויקט ושומרים על כספי ההשקעה של הלקוחות שלנו.

 • שלב א

  איתור הפרויקט ובדיקה מקצועית של הפרויקט על כל מרכיביו באמצעות בעלי המקצוע שלנו. הבדיקה כוללת בין היתר בדיקת זכויות מעמיקה, לוחות זמנים צפויים, אתגרים ייחודיים במיקום הפרויקט ובדיקות משפטיות.

 • שלב ב

  יצירת שותפות מלאה בפרויקט עם גורם מבצע מקצועי בעל רקורד מוכח.

  בשלב זה ישנן שתי אפשרויות.

  האפשרות הראשונה היא שותפות עם הגורם שמחזיק בפרויקט, ובלבד שהוא עונה על כל הקריטריונים והדרישות שלנו.

  האפשרות השנייה היא רכישה מלאה של הפרויקט והכנסת שותף מקצועי מתוך מספר רב של חברות בעלות יכולת ביצועית שיש לנו איתן היכרות מעמיקה ושיתוף פעולה.

 • שלב ג

  יצירת מבנה משפטי-פיננסי לפרויקט - הפרויקט הוא "קופסה סגורה", וכל ההיבט הפיננסי מתנהל בחשבון נאמנות שמנוהל על ידי עורך דין בשקיפות מלאה.

 • שלב ד

  גיוס ההון הנדרש לפרויקט (משתנה בהתאם לצרכים הייחודיים של כל פרויקט).

 • שלב ה

  ביצוע הפרויקט על כל מרכיביו, כולל תכנון, היתרי בנייה, בנייה, מסירה, בדק ואחריות.

 • שלב ו

  סיום הפרויקט, השבת ההתחייבויות הפיננסיות וסגירה של המבנה המשפטי בגמר האחריות.