מידע למשקיע

מידע כללי

יזמות נדל"ן למגורים היא עסק שפועל להקמת מבני מגורים. יזם הנדל"ן מאתר את העסקה, מגייס את המימון ומנהל את תכנון את הפרויקט מהתנהלות מול גופי התכנון, דרך קבלת אישורים והיתרים, הקמת המבנים ועד שיווק ומכירת הדירות לקהל היעד.

השקעה ביזמות נדל"ן למגורים היא השקעה פיננסית לצורך מימון חלק מתהליך היזמות. יש כמה אפיקי השקעה ביזמות נדל"ן למגורים, למשל השקעה בפרויקט ספציפי או בקרן שמשקיעה במגוון פרויקטים, השקעה בצורת השקעת חוב או לחלופין השקעת אקווטי.

כמו כל דבר בחיים, לכל אחד מהאפיקים יש יתרונות וחסרונות.

השקעה ישירה ביזמות נדל"ן למגורים היא אפיק השקעה חדש יחסית שנולד בישראל בעשור האחרון. זו הסיבה שרוב המשקיעים אינם מכירים את האפיק הזה, למרות היתרונות הטמונים בו ביחס לאפיקי השקעה אחרים, ולמרות פוטנציאל הרווח הגלום בו ביחס לסיכון.

יתרונות ההשקעה ביזמות נדל"ן למגורים:

 • נדל"ן למגורים בישראל הוא אחד מאפיקי ההשקעה היציבים והבטוחים ביותר
 • טווח זמן ההשקעה קצר יחסית, כשנתיים עד חמש שנים (תלוי בפרויקט)
 • תשואה גבוהה ויציבה
 • בטוחות איתנות

באופן כללי, יזמות נדל"ן למגורים מתחלקת לשניים:

 • יזמות נדל"ן למגורים באמצעות קרקע
 • התחדשות עירונית

 

יזמות נדל"ן למגורים באמצעות קרקע מתבצעת באמצעות רכישת קרקע או באמצעות עסקת קומבינציה עם בעל קרקע. התב"ע (תוכנית בניין עיר) מפרטת את הזכויות הקיימות בקרקע הנרכשת, או במילים אחרות כמה יחידות דיור ניתן לבנות בה ומה יהיה גודלן.

התחדשות עירונית היא תהליך חידוש של מבנים ישנים, בעיקר במרכזי ערים, באמצעות שיפוץ המבנים הישנים או הריסתם ובניית מבנים חדשים במקומם.

ישנן שלוש תוכניות עיקריות להתחדשות עירונית:

 • תמ"א 1 – שיפוץ והוספת יחידות מגורים על המבנה הקיים
 • תמ"א 2 – הריסת המבנה הקיים ובניית מבנה חדש במקומו
 • פינוי ובינוי – הריסת מקבץ של מבנים ובניית מקבץ של מבנים חדשים

 

בעשור האחרון תופסת ההתחדשות העירונית נפח גדול יותר ויותר מתחום יזמות הנדל"ן למגורים. רשויות המדינה וגם רוב הרשויות המקומיות מעודדות את התהליך ומקדמות אותו.

בזכות ניסיוננו העשיר ורב השנים בכל המרכיבים של פרויקט יזמי למגורים גיבשנו כמה קריטריונים נוקשים להשקעה, ואנו נכנסים לפרויקט רק אם כל הקריטריונים הללו מתקיימים:

 • הפרויקט ממוקם באזור ביקוש קשיח
 • הפרויקט מצוי בהליך תכנון
 • יש ודאות בנוגע לזכויות בקרקע
 • השותף המבצע הוא בעל ניסיון מוכח ויציבות פיננסית
 • הפרויקט רווחי גם במצב של ירידת מחירים בשוק
כספים ורווחים

סורו מקפידה לקיים את מגבלות הרגולציה של רשות ניירות ערך, אשר קבעה כי "חל איסור לפרסם מחיר, ריבית ותשואה לגבי ההצעה העומדת על הפרק, וכן איסור לפרסם, בין היתר, היקפי גיוסים קודמים; תשואות עתידיות בפרויקטים בהם החברה משקיעה או בהשקעות אותן היא מארגנת; תשואות ממוצעות או טווח תשואות" (סעיף 4, הצעות בהיקף ובשיעור קטנים למספר מוגבל של משקיעים, שאלה 2). בהתאם לתקנות אלו נוכל לחשוף את נתוני העסקה אך ורק בפגישה אישית, שבמהלכה מקבל המשקיע מידע מלא ומקיף תוך גילוי נאות ושקיפות מלאה. פרטי ההשקעה המלאים ייחשפו אך ורק בפני 35 משקיעים (כמפורט בסעיף 15א(א)(1) לחוק ניירות ערך ובתקנותיו).

ריבית דריבית היא ריבית מצטברת המחושבת גם על סכום הבסיס שהפקדנו (הקרן) וגם על התשואה או הרווחים עד כה. מה שקורה למעשה הוא שהכסף שכבר הרווחנו בתוכנית ממשיך לגדול ולעבוד בשבילנו, גם אם לא הוספנו על הסכום הראשוני אפילו שקל נוסף.

סורו סוגרת מול המשקיעים שלה חוזים לתקופות שבין שנתיים לחמש שנים, תלוי בצורכי הפרויקט ובצורכי המשקיע.

כן, אנחנו יודעים שיש פלטפורמות המאפשרות משיכת כסף "בכל עת", אך מבחינתנו מדובר במודל שמסכן את יציבות החברה. על מנת לאפשר תשואות כפי שאנו מאפשרים למשקיעים שלנו, ולאורך זמן – חשוב לנו לשמור על רמת יציבות גבוהה, גם בעתות משבר.

פרט לכך, מי ששומר על כספו בהשקעה לאורך זמן מגדיל משמעותית את התשואה שלו – הן בשל בונוס "המשקיע המתמיד" והן בזכות האפשרות לריבית דריבית. חברים, תנו לכסף שלכם לעבוד! זהו בדיוק אופן הפעולה של הכרישים הגדולים.

על כל רווח מהשקעה יש לשלם מס. ניתן לומר בהכללה גסה כי מס רווחי הון עומד על 25%, אבל יש יוצאים מן הכלל.

המס הנדרש על רווחים מהלוואה בריבית קבועה שאינה צמודה עומד על 15% בלבד, וזהו צ’ופר לא קטן המוסיף למקסום ההשקעה ולהגדלת הנטו.

על מנת שתוכלו לישון בראש שקט, ותדעו שהכול מדווח כחוק, אנחנו נבצע בעבורכם ניכוי מס במקור על הרווחים.

תהליך ההצטרפות

רף הכניסה המינימלי להשקעה באחד מהפרויקטים של סורו עומד על 300,000 שקלים.

משקיעים בעלי הון מינימלי של מיליון שקלים יוכלו להתברג ישירות במסלולי הפרימיום באחד מהפרויקטים.

חשוב להבין כי אין אפשרות לבצע השקעה או הפקדה בלחיצת כפתור. אנחנו רוצים להכיר את המשקיעים שלנו באופן אישי.

באפשרותנו לקלוט לכל פרויקט מספר מוגבל ביותר של משקיעים, הן בשל רגולציות ופיקוח והן על מנת לשמור על יציבות החברה ומודל מאוזן. על כן נגלה העדפה ברורה לקלוט אלינו משקיעים שמבינים היטב את שיטות העבודה שלנו.

רובם המכריע של המשקיעים שלנו מגיעים מפה לאוזן, וזה עוזר לנו לשמר את החברה בוטיקית ומשפחתית.

לאחר פגישה אישית שתכלול הסבר מלא על מודל ההשקעה וחשיפת התשואות למשקיע, ולאחר שנמצאה התאמה לשני הצדדים, המשקיע אלינו וסורו למשקיע –

 1. ייחתם טופס הניצעים
 2. ייחתמו חוזה ההלוואה והמסמכים המשפטיים לצורך רישום השעבודים
 3. ההון העצמי יועבר לחשבון
 4. ההון ישובץ בפרויקט ויתחיל לעבוד

 

בתום התקופה המשקיע יכול לבחור האם למשוך את הכספים או לגלגל אותם להשקעה נוספת ובכך להרוויח גם ריבית דריבית.

כספי המשקיע (קרן+תשואה) יועברו אליו בניכוי מס כחוק.

לא. אנחנו לא מסתפקים בהיכרות דיגיטלית בלבד על מנת לאשר השקעה, ולאחר שיחת ההיכרות הראשונית אנחנו מבקשים לפגוש את המשקיעים שלנו פנים מול פנים.

חשוב לנו להכיר אישית את הנפשות הפועלות, להבין לעומק את הצרכים, הרצונות והמגבלות של המשקיע ולוודא שכל אחד ואחת מן המצטרפים מבינים לעומק את העסקה על כל מרכיביה ואת הסיכונים המגולמים בהשקעה.

החזון שלנו עומד בתוקף על שילוב אג’נדה חברתית ורצון לסייע לאנשים לשפר את מצבם הכלכלי תוך שקיפות מלאה.

כפי שציינו, אנחנו לא פועלים במתכונת דיגיטלית. חשוב לנו להכיר אישית את המשקיעים שלנו. נשמח אם תפנו אלינו על מנת שנתאם שיחת היכרות ראשונית ופגישה אישית.