ביטחון ההשקעה

למה

בטוחה בזכויות נדל"ניות

כל הזכויות בפרויקט
משועבדות למשקיעים

בדיקה קפדנית וליווי מקצועי

אנשי המקצוע והגופים המקצועיים
המובילים בארץ

מבנה משפטי מופרד ומוגן

לכל פרויקט מוקמת חברה
נפרדת בלתי תלויה

נאמן מלווה ומנהל

עורך דין חיצוני לחברה המפקח על ההתנהלות מחזיק בכספים בחשבון נאמנות ייעודי

מה הופך את המודל של סורו לבטוח יותר?

    סורו מעניקה כמה שכבות הגנה לכספי המשקיעים:

  1. חברה ייעודית ספציפית מחזיקה בזכויות של כל פרויקט. המבנה הזה מאפשר לבודד את ההשקעה כך שתהיה בלתי תלויה ומוגנת.
  2. לכל פרויקט יש עורך דין נאמן חיצוני. כספי ההשקעה מוחזקים בחשבון נאמנות נפרד ומשוחררים על ידי הנאמן רק בהתאם להוראות ההסכם, כלומר רק לצורך קידום הפרויקט.
  3. הנאמן מחזיק במניות חברת הפרויקט כבטוחה בעבור המשקיעים. שווי הבטוחה גבוה משמעותית מסכום ההשקעה הכולל.
  4. הנאמן רשאי לממש את הבטוחה בעבור המשקיעים.
  5. הבטוחה אינה משוחררת עד אשר עמדה החברה בכל התחייבויותיה למשקיעים

מדוע יש צורך בעורך דין חיצוני מפקח?

תפקידו של עורך דין נאמן חיצוני הוא להגן על כספי המשקיעים. זהו המנגנון הבטוח והיעיל ביותר שקיים בתחום ההשקעות ומאפשר ביטחון מקסימלי למשקיעים.

ומה אם מחירי הנדל"ן ירדו?

הפרויקטים שלנו נבחרים בקפידה על ידי מיטב אנשי המקצוע. אנו פועלים אך ורק באזורי הביקוש המרכזיים ביותר בישראל, כך שהחשיפה לתנודות במחיר היא קטנה. בנוסף לכך אנו מקפידים על שולי רווח גדולים יותר כדי שגם במקרה שבו המחירים ירדו הפרויקט לא ייפגע.

השוק מאוד תנודתי, זה לא מסוכן?

כשמדברים על תנודתיות מתכוונים לרוב לשוק ההון או לבורסה, שוק התלוי באינסוף משתנים ובמסחר אמוציונלי. מאחר שאין קשר בין פעילות סורו ובין הבורסה, ההשקעה אצלנו נחשבת השקעה יציבה שאינה תנודתית.

זה המקום לפרט על החוזים הקשיחים. בחוזה בין סורו למשקיע מופיעים כל תנאי ההסכם הכוללים את התמורות שיקבל המשקיע בעבור כספו, אופן שיעבוד הבטוחות וכן הלאה. החוזה מגן על האינטרס של המשקיע בכך שהוא מתחייב לתשואה קבועה וידועה מראש.

במקרה של עיכובים בביצוע הפרויקט סורו "קונסת" את עצמה בתוספת של תשואה למשקיע על התשואה הקבועה, למשך זמן האיחור, כך שהאינטרס המובהק של החברה הוא להשלים את ההליכים בזמן הקצר ביותר.

מה הקאצ'? היכן הסיכון?

אנחנו מבינים מדוע אתם שואלים את זה, ואתם צודקים. תמיד יש סיכון. זה נכון כמעט לכל פעולה שאנחנו עושים בחיים. גם חציית כביש עלולה להיות מסוכנת, אבל לשם כך יש כללים לחצייה בטוחה. כמו שהסברנו, הסיכון העיקרי בהשקעה מעין זו הוא אי עמידה בזמנים, כאשר גם סיכון זה מגובה בתשואה עודפת.

סורו אינה מציעה פנטזיות כי אם השקעה שיש בה כלים מתאימים לגידור הסיכון, כשהכול נעשה בשקיפות מלאה, תחת פיקוח ובכפיפות לחוק. בפגישה אישית נשמח להסביר באריכות ולהעמיק בתיאור מהות העסקה ושכבות ההגנה שלה.

אין לנו ציפייה וגם לא רצון שתבצעו הפקדה של כספכם בלחיצת כפתור. זוהי גם הסיבה שלא שילבנו מערכת הפקדה דיגיטלית בחברה. אנחנו מכבדים את החשש שלכם. זהו כסף שחסכתם בעמל רב ואין כל סיבה שתעשו צעדים שיעוררו בכם דאגה.